Diplomatja evropiane: “Votimi i Albin Kurtit në Shqipëri, është e papranueshme!”

Diplomatja evropiane: “Votimi i Albin Kurtit në Shqipëri, është e papranueshme!”

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, ka reaguar në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri dhe ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, për votimin e tij në zgjedhjet në Shqipëri sot.

Përmes një postimi në Twitter ajo u shpreh se nuk e kupton se si në Kosovë ankohen për ndërhyrje të Serbisë e në anën tjetër kryeministri i Kosovës shkon e voton në një shtet fqinj.