Edi Rama ende i uritur, parashikon mandatin e 4-të: “Në zgjedhjet e tjera do të marrim mbi 850 mijë vota!”

Edi Rama ende i uritur, parashikon mandatin e 4-të: “Në zgjedhjet e tjera do të marrim mbi 850 mijë vota!”

Kryeministri Edi Rama ka folur në emisionin “Opinion” për rezultatin e zgjedhjeve të së dielës. Rama tha se që nga viti 2005, PS ka pasur rritje të votave, ndërsa parashikoi dhe një mandat të katërt për PS.

Deklarata e Ramës: “Që nga viti 2005 vetëm po rritem, në 2009 humbëm për shkak të formulës së koalicionit.Në zgjedhjet e tjetra PS do të jetë mbi 850 mijë vota. Nuk e vendos unë sa do marr, ajnë objektiva bazuar në analiza. Është shkencë kjo”, tha Rama.