Edi Rama: “PD-ja nuk mund ta rimarrë në dorë fatin e Shqipërisë!”

Edi Rama: “PD-ja nuk mund ta rimarrë në dorë fatin e Shqipërisë!”

Kryeministri i Shqipërisë dhe lideri i Partisë Socialiste (PS), Edi Rama nga Përmeti ka realizuar një lidhje të drejtpërdrejt për emisionin e mëngjesit “Wake Up” të “Top Channel”-it.

Ai ka theksuar se PS-së i duhet një mandat i tretë, për të vazhduar punët e lëna përgjysmë.

I pyetur nëse e mendon për një moment si opsion se do të humbas në zgjedhjet e 25 prillit, Rama është përgjigjur: “Unë asnjëherë nuk hyjë në një ndeshje duke menduar humbjen”. DEKLARATA E TIJ E PLOTE