Erdogan merr në telefon Vjosa Osmanin: “Urime detyrën Presidente e Kosovës!”

Erdogan merr në telefon Vjosa Osmanin: “Urime detyrën Presidente e Kosovës!”

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan, ka bërë të ditur se e ka telefonuar Vjosa Osmanin, për ta uruar me rastin e zgjedhjes së saj Presidente të Kosovës. Në një reagim të tij, Erdogan shkruan se në bisedën me të, diskutuan për raportet mes Kosovës e Turqisë.

”Sot e përgëzova atë duke bërë një telefonatë me Presidenten e re të Kosovës Vjosa Osmani-Sadriu. Gjatë bisedës tonë me z. Osmani-Sadriu, ne diskutuam marrëdhëniet me Kosovën dhe çështjet rajonale..DEKLARATA E TIJ E PLOTE