Ilir Meta: “Edi Ramës nuk do i jap leje për kryeministër, do të dal në bulevard nëse..”

Ilir Meta: “Edi Ramës nuk do i jap leje për kryeministër, do të dal në bulevard nëse..”

Presidenti Ilir Meta deklaron se do të largohet nga posti i tij nëse Edi Rama zgjidhet për herë të tretë kryeministër pa c enuar votën e qytetarëve.

Në një intervistë për “Syri Tv”, Meta tha se nuk do ia japë dekretin për të formuar qeverinë, por do i dërgojë dorëheqjen e tij në zarf dhe do të dalë në bulevard nga zyra e kreut të shtetit për të dalë në bulevard. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE