Ilir Meta jep alarmin: “SHBA mund të më vrasë”!

Ilir Meta jep alarmin: “SHBA mund të më vrasë”!

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë përplasjes së fortë mes ambasadores amerikane në Tiranë Yuri Kim dhe Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Meta pretendoi se Kim i tha atij gjatë një telefonate: “Ne dimë disa gjëra për ty“. “Unë i kam thënë (Washingtonit) që nëse ke ndonjë problem me mua, të lutem më njofto sepse e di që mund të më rvisni edhe mua” ishte deklarata e fortë e Metës.

Meta shtoi se ai do të shkonte në një mal aty pranë dhe pastaj “ju mund të lëshoni një r aketë mbi mua, në mënyrë që të mos d ëmtoj njerëzit e tjerë“, citon “Washington Post” deklaratën e Ilir Metës.