Ish-diplomati serb: “BE-ja duhet ta ulë Albin Kurtin në tokë!”

Ish-diplomati serb: “BE-ja duhet ta ulë Albin Kurtin në tokë!”

Ish-diplomati serb Zoran Millivojeviq thotë se vizita e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel tregon se Bashkimi Evropian dëshiron që Ballkani Perëndimor “të bashkohet me BE-në në një mënyrë apo në një tjetër”.

Ai thotë se BE-ja duhet ta zhbllokojë dialogun në mënyrën e duhur, të bëjë pr esion mbi Kosovën dhe “ta sjellë Albin Kurtin në tokë”, në mënyrë që të krijojë kushte për një dialog të kompromentuar, raporton RTS, transmeton Gazeta Express. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE