Izraeli s ulmon nga ajri Rripin e Gazës

Izraeli s ulmon nga ajri Rripin e Gazës

Avionët lutfarakë izraelitë kryen s ulme ajrore në Rripin e bllokuar të Gazës, njoftoi ushtria izraelite, transmeton Anadolu Agency (AA). Asnjë v iktimë nuk u raportua pas s ulmit, sipas reporterit të AA.

Ushtria izraelite pretendoi në Twitter se g0diti objektivat që i përkisnin grupit të r ezistencës palestineze Hamas, duke përfshirë një objekt trajnimi, një r aketë an tiajrore dhe një fabrikë të prodhimit të betonit në Gaza.

S ulmet u ndërmorën pasi një r aketë u l ëshua nga Gaza, sipas ushtrisë izraelite. Autoritetet e Gazës ende nuk kanë dhënë deklarata për ngjarjen.