Jepet alarmi për zgjedhjet në Shqipëri: “Opozita po fiton bindshëm!”

Jepet alarmi për zgjedhjet në Shqipëri: “Opozita po fiton bindshëm!”

Kryeministri Edi Rama dhe Partia e tij Socialiste kanë humbur zgjedhjet. Shqipëria sot ka votuar për përbërjen e Kuvendit të ri dhe sipas burimeve të Gazetës Express fitore ka shënuar opozita.

Sipas këtyre të dhënave në Shkodër PD merr 6 mandate, PS tre, LSI një dhe PSD një mandat. Në Kukës PD merr dy mandate ndryshe prej PS që ka fituar vetëm një. Në Dibër sërish në avantazh ndodhet PD me tre mandate në krahasim me tre mandate të PS. Edhë në Lezhë situata është e ngjashme, PD prin me pesë mandate ndryshe prej PS që ka marrë vetëm dy. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE