Kryepeshkopi italian: “Jemi tronditur të gjithë nga ngjarja e djeshme në xhaminë e Tiranës!”

Kryepeshkopi italian: “Jemi tronditur të gjithë nga ngjarja e djeshme në xhaminë e Tiranës!”

Kryetari i Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë Angelo Massafra, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e r ëndë që ndodhi pasditen e djeshme në xhaminë “Dine Hoxha” në Tiranë, ku 34-vjeçari Rudolf Nikolli lagosi me th1ke 5 persona brenda ambienteve të xhamisë.

Me anë të një mesazhi drejtuar Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Massafra shprehu solidaritetin dhe tr0nditjen e madhe për këtë ngjarje. DEKLARATA E TIJ E PLOTE