LAJMI FUNDIT / Përmbyset anija në ujërat e SHBA-ve

LAJMI FUNDIT / Përmbyset anija në ujërat e SHBA-ve

Ekipet e shpëtimit vijojnë kërkimet në det për persona të mbijetuar pas mb ytjes së një anije të madhe mallrash pranë brigjeve të Louisiana-s.

Sipas të dhënave paraprake mësohet se në momentin e ngjarjes në anije kanë qenë 18 persona dhe vetëm 6 prej tyre janë shpëtuar.

Anija 39 metra e gjatë u m byt rreth 12 km nga porti i Fourchon dhe i përkiste kompanisë së transportit ujor “Seacor Marine”. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE