Mediat greke japin informacionin bombë: “SHBA nesër do të sanksion Turqinë për sistemin rus S-400!”

Mediat greke japin informacionin bombë: “SHBA nesër do të sanksion Turqinë për sistemin rus S-400!”

Mediat greke shkruajnë se Departamenti i Shtetit ka përparuar në vendosjen e sanksioneve të mëtejshme të CAATSA (Ligji për të Kapërcyer kundërshtarin Amerikan përmes sanksioneve) të vendosura dhjetorin e kaluar kundër Turqisë për blerjen e sistemit rus S-400.

Sanksionet synojnë Industrinë Turke të Mbrojtjes (SSB) dhe katër drejtues të lartë , duke përfshirë Presidentin e SSB në Turqi, Ismail Demir. Vendimi i Departamentit të Shtetit për specifikimin e mëtejshëm të sanksioneve është planifikuar të publikohet në Regjistrin Federal të Mërkurën, 7 Prill. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE