Në prag lufte me Rusinë, presidenti ukrainas takohet me Erdoganin në Stamboll

Në prag lufte me Rusinë, presidenti ukrainas takohet me Erdoganin në Stamboll

Ka filluar takimi mes presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, raporton Anadolu Agency (AA). Njoftohet se takimi në rezidencën Huber në Stamboll ka filluar në orën 15:45 sipas kohës lokale dhe po mbahet me dyer të mbyllura për median.

Ukraina e ka ngritur alarmin rreth grumbullimit të f0rcave ruse afër kufirit mes dy vendeve dhe shtimit të dh unës në vijën e kontaktit që i ndan trupat qeveritare dhe s eparatistët e përkrahur nga Rusia në lindje të Ukrainës. BURIMI LAJMIT