Ngushellime! / I riu nga Kosova vdes në vendin e punës në Itali

Ngushellime! / I riu nga Kosova vdes në vendin e punës në Itali

Nikoll Prekpalaj, punëtori 34 vjeçar nga Kosova ka humbur jetën para dy ditësh gjersa ishte duke punuar në kulmin e një supermarketi në Itali, saktësisht në Viale Venezia, në Udine.

Sipas mediave italiane, i riu kosovar h umbi jetën pasi ra prej 6 metrash lartësi, përkundër ndihmës së parë të kolegëve të tij dhe përpjekjeve p֝ër të ringjallur nga personelin shëndetësor i cili mbërriti në ndërtesë. BURIMI LAJMIT