Pas ofanzivës nga ushtria ruse, Joe Biden i siguron Ukrainës përkrahje të palëkundur

Pas ofanzivës nga ushtria ruse, Joe Biden i siguron Ukrainës përkrahje të palëkundur

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, zhvilloi bisedë telefonike me homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelensky, për herë të parë që nga ardhja në pushtet para dy muajve. Biseda e tyre erdhi pas raportimeve për grumbullimin e trupave ruse afër kufirit me Ukrainën.

Shefi i Shtëpisë së Bardhë e siguroi presidentin ukrainas për përkrahjen e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës përballë a gresionit rus, thuhet në deklaratën e qeverisë amerikane. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE