Pse Turqia është e përfshirë në konfliktin libian? Ja përfitimet e shtetit turk

Pse Turqia është e përfshirë në konfliktin libian? Ja përfitimet e shtetit turk

Turqia dhe Libia forcuan më tej lidhjet e tyre bilaterale para disa kohësh në një takim midis Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan dhe Kryeministrit me bazë në Tripoli Fayez al-Sarraj.

Gjatë një konference shtypi me al-Sarraj në Ankara, Erdogan tha se Turqia dhe Libia kanë rënë dakord mbi zgjerimin e lidhjeve të tyre, përfshirë rajonin e Mesdheut Lindor. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE