Publikohen pamjet satelitore: “Ushtria ruse në gatishmëri afër Ukrainës!”

Publikohen pamjet satelitore: “Ushtria ruse në gatishmëri afër Ukrainës!”

Foto të reja satelitore tregojnë mijëra trupa ruse që mblidhen në kufirin me Ukrainën, të gatshme ta p ushtojnë atë nëse Vladimir Putin jep urdhërin.

Përqendrimi i forcave është cilësuar si më i madhi që kur Rusia aneksoi territorin ukrainas të Krimesë dhe ndezi një lutfë mes tyre shtatë vite më parë. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE