Rusia mendon të klonojë luftëtarët e lashtë nomadë nga mbetjet 3,000-vjeçare në Siberi

Rusia mendon të klonojë luftëtarët e lashtë nomadë nga mbetjet 3,000-vjeçare në Siberi

Megjithë tesnionet e grumbullimet masive të trupave në kufijtë me Ukrainën, ministri rus i mbrojtjes ka gjetur dje kohën të prezantojë ëndërrat e tij për klonimet e lutfëtarëve të lashtë mbretërorë rusë dhe kuajt e tyre, duke përdorur ADN-në e gjetur në akullnajat e Siberisë.

Sergei Shoigu, aleati i ngushtë i presidentit Vladimir Putin ka folur sot për mundësinë e rikrijimit gjenetik të lutfëtarëve të gjetur në v arrezat 3,000-vjeçare në Tuva, në republikën e tij malore të lindjes në Siberi. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE