Shqiptarët humbin 110 milion euro në gjyq ndaj biznismenit italian, reagon për herë të parë Edi Rama

Shqiptarët humbin 110 milion euro në gjyq ndaj biznismenit italian, reagon për herë të parë Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ashpër presidenti Ilir Meta në lidhje me lajmin mbi humbjen e gjyqit të Shqipërisë me sipërmarrësin italian Francesco Becchetti, lidhur me dëmshpërblimin e kërkuar nga ai për mbylljen e televizionit “Agon” në vitin 2015.

Rama thotë se beteja me sipërmarrësin vazhdon, teksa nuk i ka kursyer akuzat ndaj Metës që e quan sharlatan.Gëzimi i Ilir Metës dhe i Lulepartisë për vendimin e padrejtë të arbitrazhit në favor të një individi që kërkohet nga.. DEKLARATA E TIJ E PLOTE