Tensione në Egje, shikoni momentin kur anija turke i tregon ‘muskujt’ asaj greke

Tensione në Egje, shikoni momentin kur anija turke i tregon ‘muskujt’ asaj greke

Tensione janë regjistruar mes anijeve të Greqisë dhe Turqisë në orët e para të mëngjesit të djeshem në det të hapur në zonën e Lesvos.

Mediat greke kanë publikuar pamjet kur roja bregdetare greke ngacmohet nga një anije patrulluese turke e cila kryente manovra të rrez ikshme ndërkohë që drejt Greqisë po hynin disa anije me emigrantë të paligjshëm.

E-kathimerin shkruan se anijet patrulluese turke ndodheshin në zonë dhe nuk bënë asgjë që të ndalonin emigrantët që të kalonin në Greqi. VIDEO