Turqia: “Greqia po ofron mbështetje për organizatën terroriste PKK!”

Turqia: “Greqia po ofron mbështetje për organizatën terroriste PKK!”

Kreu i Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, Fahrettin Altun tha se Greqia ofron strehim për organizatat terr0riste kryesisht për PKK-në, transmeton Anadolu Agency (AA). Altun nga llogaria e tij në Twitter bëri një postim në anglisht lidhur me mbështetjen që Greqia jep për PKK-në.

Zëdhënësi Altun ka postuar edhe një video 3 minutëshe e cila shpjegon lutfën e Turqisë kundër organizatave terr0riste DEASH, FETO dhe PKK. DEKLARATA E TIJ E PLOTE