VIDEO / Rusia nis aksionin, ushtarët rusë ushtrojnë me tanke balona për ti mashtruar armiqtë

VIDEO / Rusia nis aksionin, ushtarët rusë ushtrojnë me tanke balona për ti mashtruar armiqtë

Ushtria ruse ka nisur ushtrime të gjera në Krimenë e p ushtuar, në të cilat do të përfshihen 10 mijë trupa dhe 40 lutfanije. Sidoqoftë, bie një sy një taktikë interesante për m ashtrimin e a rmikut – tanket balona, të mbushura brenda me ajër.

Ministri i Mbrojtjes i Rusisë, Sergei Shoigu, udhëtoi të enjten në Krime për t’i shikuar nga afër ushtrimet e forcave të amratosura, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Express. VIDEO