Vuçiç: “Kufijtë e Serbisë janë me Kosovën dhe Bosnjën brenda!”

Vuçiç: “Kufijtë e Serbisë janë me Kosovën dhe Bosnjën brenda!”

Presidenti serb, Aleksandar Vucic deklaroi se qëndrimi i tij karshi dokumentit slloven i cili këto ditë ngjalli debat të ashpër në gjithë rajonin është kundërshtues, shkruan Gazeta Metro.

“Kufijtë ekzistues janë Serbia me Kosovën dhe Metohinë dhe tërë BeH, ndërsa respekton integritetin e Republika Srpskas brenda BeH”, tha Vuçiq. Ai theksoi në TV B92 se ky është qëndrimi i tij dhe se duhet të respektohet sipas kushtetutës së Serbisë. BURIMI LAJMIT