Edi Rama: “Sa më shpejtë të shkarkojmë Ilir Metën!”

Edi Rama: “Sa më shpejtë të shkarkojmë Ilir Metën!”

Në konferencën për mediat të mbajtur këtë të hënë kryeministri Edi Rama foli edhe për shk arkimin e Presidentit Ilir Meta. Rama deklaroi se ky është vendimi më i shpejtë që duhet marrë.

Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë tha se Meta dhe partia e tij nuk do të kenë asnjë mundësi bashkëpunimi me mazhorancën e PS-së, teksa vijoi deklaratën duke thënë se do të votojmë në bllok për sh karkimin e tij.