Kirgizia akuzon Taxhikistanin: “Po grumbulloni ushtrinë afër kufirit!”

Kirgizia akuzon Taxhikistanin: “Po grumbulloni ushtrinë afër kufirit!”

Kirgizia e akuzoi Taxhikistanin fqinj të shtunën për grumbullimin e trupave dhe pajisjeve ushtarake afër kufirit, pas përl eshjeve që lanë 41 të dekur dhe mbi 100 të p lagosur.

Shërbimi kufitar i Kirgizisë gjithashtu tha se trupat e Taxhikistanit hapën z jarr në drejtim të automjeteve të ushtrisë kirgize afër një fshati brenda territorit të Kirgizisë, shkruan Reuters, transmeton Gazeta Express. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE