Putin ‘hakmerret’ ndaj BE-së, ja veprimi i fundit i presidentit rus

Putin ‘hakmerret’ ndaj BE-së, ja veprimi i fundit i presidentit rus

Ditën e djeshme Rusia vendosi të ndalonte hyrjen në territorin e saj të tetë zyrtarëve të BE-së si shenjë “hakmarrjeje” ndaj sanksioneve të vendosura për qytetarët rusë nga ana e unionit.

Ministria e Jashtme ruse e renditi presidentin e Parlamentit Europian David Sassoli dhe Jourová-n midis tetë zyrtarëve të ndaluar, për shkak të sanksioneve të vendosura nga BE muajin e kaluar mbi dy rusët e akuzuar për persekutimin e..DEKLARATA E SAJ E PLOTE