Zbulohet plani i fshehtë kinez: Frikë për shpërthimin e Luftës së Tretë Botërore

Shtohet f rika e Lutfës së tretë botërore pasi Kina duket se është zotuar të pushtojë Tajvanin dhe shpjegon me detaje sesi ka ndërmend ta bëjë një gjë të tillë.

Në një artikull të publikuar nga mediat e kontrolluara nga shteti hidhet një shikim mbi planin me tre faza, i cili i hap rrugën një force pushtuese që të mësyjë ishullin. Faza e parë parashikon sulme me raketa balistike ndaj aeroporteve, bazave antiajrore dhe qendrave të Komandës në të gjithë Tajvanin. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE