Pas tensioneve në veri, tani vjen edhe një reagim tjetër i Serbisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka kërkuar nga NATO që ta frenojë kryeministrin Albin Kurti, pasi policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion kundër kontrabandës me mallra në Mitrovicën e Jugut, atë të Veriut si dhe në rajonin e Prishtinës dhe Pejës.

Brnabiq ka reaguar pas këtij aksioni duke bërë thirrje që NATO dhe KFOR-i ta frenojnë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, shkruan B92, transmeton Gazeta Express. LAJMI I PLOTE