Publikohen pamjet e papara: “Ky është momenti kur serbët gjuajtën molotovë në drejtim të Policisë së Kosovës në veri!”

13 tetorit ishte ditë e “nxehtë” në veri të Republikës së Kosovës. Grupe të organizuara kriminale serbe tentuan që ta pengojnë një aksion të Njësisë Speciale në veri të vendit.

Ndonëse Beogradi zyrtar shfajësoi veprimet e serbëve lokal, ndryshe shihet në pamjet e siguruara nga “Indeksonline”. Molotovë, granata… janë disa prej mjeteve shpërthyese që u hedhën në drejtim të forcave të Njësisë Speciale në Zveçan dhe Lagjen e Boshnjakëve. VIDEO