U raportua se do ta shkarkojë!/ Ministri Mehaj shfaqet me komandantin e FSK-së në Prekaz!

Pas raportimeve se ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, po planifikon shkarkimin e komandatit të Forcës së…

Izraeli po planifikon ta suImon Iranin pa ndihmën e SHBA-së!

Izraeli është i aftë të ndërmarrë veprime ushtarake k u n d ë r Iranit edhe…

Komandanti i KFOR-it takohet me komandantin e ushtrisë serbe: Flasin për sigurinë në Kosovë!

Komandanti i KFOR-it, Ferenc Kajari është takuar në Beograd me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të…

Edi Rama i vendosur: “Do të votoj për Shqipërinë e Madhe, me Kosovën do të bashkohemi një ditë!”

Kryeministri Rama e ka thënë qartë se Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen një ditë. Sipas…

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës nis me aksione në këtë vend të Kosovës

Një numër i madh i pjesëtarëve të Njësisë Speciale me a r m ë të gjata…

Ushtria serbe miraton dokumentin e sigurisë: Si ta sfidojmë Shqipërinë e Kosovën!?

Udhëheqja shtetërore serbe, e udhëhequr nga presidenti dhe komandanti suprem Aleksandar Vuçiç, miratoi një dokument strategjik…

Shoku i Putinit, Lukashenko: “Amerikanët duan Iuftë!”

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, deklaroi se Shtetet e Bashkuara, duke përdorur Poloninë, shtetet baltike, Ukrainën,…

SHBA deklarohet: “Këto janë opsionet tona karshi Rusisë që i ka mbledhë trupat rreth Ukrainës!”

Të gjitha opsionet janë në tavolinë për mënyrat e reagimit ndaj grumbullimit “të madh e të…

Kjo është arsyeja pse po shkarkohet komandanti i FSK-së: A mendoni se është e drejtë?!

Mospajtimet midis komandantit të FSK-së dhe Ministrit të Mbrojtjes kanë arritur pikën kritike më 18 shtator,…

Albin Kurti jep lajmin e fuqishëm: “Njësitet operacionale të FSK-së, do të pajisen me armatím të specializuar!”

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti është zotuar se do të bëjë më të mirën për ushtrinë…