Rusia përgatitet të pushtojë Ukrainën: 92.000 ushtarë presin urdhërin

Rusia përgatitet të pushtojë Ukrainën: 92.000 ushtarë presin urdhërin

Rusia po planifikon të pushtojë Ukrainën deri në fund të janarit pasi dërgoi më shumë se 92,000 trupa në kufi, sipas një gjenerali të lartë në Kiev.

Forcat e Vladimir Putin , duke përfshirë tanke, bateri r@ketash dhe anije Iuftarake, janë përhapur përtej kufirit: nga Bjellorusia në veri; territori i mbështetur nga separatistët në lindje dhe në brigjet e Detit të Zi në Gadishullin e Krimesë. LAJMI I PLOTE