Dodik iu rikthehet provokimeve, ushtarët e tij bëjnë veprimin e pafalshëm në Bosnjë

Anëtarë e xhandarmërisë së “Republika Srpskas” së Millorad Dodikt janë futur në barakat e Forcave të A rmatosura të Bosnje e Hercegovinës në afërsi të Sarajevës me arsyetimin se duan ta a rrestojnë një ushtar.

Kështu ka bërë të ditur “Istraga.na” nga disa burime brenda Ministrisë së Punëve të Brendshme të Bosnjës dhe Forcave të Armatosura, transmeton Gazeta Express. LAJMI I PLOTE