Kryeministri izraelit jep alarmin: Brenda 5 vjetëve, Irani do të ketë fuqi bërthamore

Izraeli tha të martën se Irani është pesë vjet larg zhvillimit të amrës bërthamore dhe se bisedimet ndërkombëtare, të cilat pritet të fillojnë javën e ardhshme, nuk do të ndikojnë në ngadalësimin e këtij zhvillimi, duke shtuar se e rezervon të drejtën për të vepruar për ta mbrojtur veten.

Kryeministri i Izraelit, Naftali Bennett, tha se Irani është në fazën më të avancuar të programit të amrëve bërthamore, shkruan Reuters, transmeton Gazeta Express. LAJMI I PLOTE