Pas ngjarjeve me emigrantët, kryeministri britanik ka një mesazh të fuqishëm për Francën!

Kryeministri i Anglisë Boris Johnson i ka kërkuar Francës të shtojë përpjekjet për të penguar fluksin e emigrantëve që kalojnë Kanalin Anglez.

Reagimi ka ardhur menjëherë pas tragjedisë së ndodhur ditën e djeshme, ku një gomone me emigrantë u pë r m byt në brigjet franceze dhe për pasojë u regjistruan 31 vlktlma. LAJMI I PLOTE