Rusia publikon video të avionëve luftarakë që po e mbrojnë Bjellorusinë

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar një video ku thotë se shihen dy aeroplanë b0mbardues të tipit Tu-22M3 në hapësirën ajrore të Bjellorusisë.

Ministria ruse tha se b0mbarduesit e tipit “Tu-22M3” e patrulluan hapësirën ajrore dhe ndihmuan në testimin e sistemit të përbashkët të mbrojtjes ajrore të Bjellorusisë e Rusisë, shkruan Independent, transmeton ANALIZA. VIDEO