Tronditet bota! Publikohen mesazhet e çuditshme të Macronit: “Të pres lajme të mira apo këqija?”

Përplasja mes Francës dhe Australisë ende nuk është shuar pas tensioneve të forta diplomatike për çështjen e nëndetëseve. Pas akuzave të reja nga Presidenti francez Macron, mediat australiane kanë nxjerrë disa mesazhe të komunikimit mes tij dhe kryeministrit Scott Morrison.

“A duhet të pres lajme të mira apo të këqija për ambicien tonë të përbashkët të nëndetëseve?”, shkroi Macron në një mesazh drejtuar kryeministrit australian Scott Morrison teksa u zbulua sot në mediat australiane.LAJMI I PLOTE