Turqia jep alarmin: Greqia po armatos forcat detare nga Hollanda

Greqia ka nënshkruar një letër qëllimi me Holandën për të transferuar anijet luftarake holandeze në marinën e saj, njoftuan mediat turke, duke shtuar se kjo është masa e fundit e Athinës për të rritur në mënyrë drastike shpenzimet e armëve në vitet e fundit.

Sipas Daily Sabah, duke iu referuar portalit ushtarak francez Naval Neës, letra e qëllimit i referohet marrjes së mundshme të dy fregatave të klasit M dhe gjashtë anijeve çminuese (MCMV) që do të kalonin në Greqi nga Marina Mbretërore Hollandeze. LAJMI I PLOTE