Bokseri i njohur ukrainas, Klitschko, del në vijën e parë të frontit: “Gati për Rusinë!”

Bokseri i njohur ukrainas, Klitschko, del në vijën e parë të frontit: “Gati për Rusinë!”

Ish-kampioni i botës në boks, Vitali Klitschko ka lënë pas kostumin e kryebashkiakut të Kievit dhe ka dalë në terren me
petkun e ushtarakut, në mbrojtje të vendit nga ruset.

Në një intervistë për median gjerman, Klitschko tregon se është gati të Iuft0jë dhe të japë j etën për Ukrainën dhe tregon se roli i tij në këto momente është të organizojë mbrojtjen civile të kryeqytetit.