Zbulohet plani i Vuçiçit: Po harxhon miliona euro, ja si po e përgatit aksionin ndaj Kosovës

Zbulohet plani i Vuçiçit: Po harxhon miliona euro, ja si po e përgatit aksionin ndaj Kosovës

Opinionisti Dedë Preqi në një prononcim për gazetën “Bota sot” komentoi këtë darkë të shtruar në kryeqytetin amerikan.

Serbia dhe Vuçiqi nuk kursejnë miliona dhe mjete tjera, për të gjetur dhe grumbulluar njerëz që i shërbejnë dhe e përkrahin për ta ndarë Kosovën, apo për të bërë pazare me tokat e saj..

Por do të ishte e tme rrshme dhe jo logjike për një botë të civilizuar dhe demokratike, që një popull i pafajshëm të lihet nën mëshirën e njerëzve të pamëshirshëm dhe të nëpërkëmbët vetëm se i kërkon të drejtat e veta njerëzore. LAJMI I PLOTE