Pamje spektakolare: Ushtria amerikane lëshon makinat e blinduara me parashutë nga qielli!

Pamje spektakolare: Ushtria amerikane lëshon makinat e blinduara me parashutë nga qielli!

Një video e publikuar së fundmi nga Forcat Ajrore amerikane, shihet se si ushtria lëshon 8 xhipa Humvee nga një
lartësi prej 1.5 kilometrash.

Videoja tregon makinat ushtarake të blinduara, të cilat janë të pajisura të gjitha me nga tre parashuta,
dhe përmes disa shufrave metalike lëshohen nga avioni për të qenë në dispozicion të këmbësorisë.VIDEO