Izraeli: Mund të hyjmë në Iuftë me këto dy shtete!

Izraeli: Mund të hyjmë në Iuftë me këto dy shtete!

Izraeli nuk ka planifikuar ende ndonjë nismë politike në dialog me palestinezët. Kryeministri Naftali Bennett e tha
këtë në një takim të Komitetit të Sigurisë dhe Punëve të Jashtme të Knesset (parlamentit), raporton gazeta “Yediot Aharaton”.

Kreu i qeverisë izraelite vuri në dukje në të njëjtën kohë se Izraelit mund t’i duhet të hyjë në një k0nflikt ushtarak me Libanin ose Rripin e Gazës, por nuk dha detaje për arsyet e kësaj.