Mediat greke: “Greqia dhe Franca me ushtrime të përbashkta si kundërpërgjigje për Turqinë”

Katër avione “Rafale” të Francës kanë zbarkuar në bazën ajrore greke Tanagra pas stërvitjes së ditës…

Kina kërcënoi Joe Biden-in, SHBA menjëherë dërgon luftanijet në Tajvan

Kryediplomati i Kinës i paralajmëroi Shtetet e Bashkuara të mos “i kalojnë vijat e kuqe”, duke…

Edi Rama: “Shqipëria ka numrin më të ulët të papunësisë në rajon!”

Rama ka folur sot në një konferencë për shtyp, ku po analizon disa raporte mbi Shqipërinë.…

Me pasuri ishte ‘milioner’, endacaku vdes nga i ftohti në Milano

Një endacak është gjetur i vd3kur, i ngrirë nga i ftohti, në Milano nën një grumbull…

Avionët ‘rafale’ të Francës arrijnë në Greqi: “U përgjigjemi turqve”

Katër avione “Rafale” të Francës kanë zbarkuar në bazën ajrore greke Tanagra pas stërvitjes së ditës…

14 kate nën tokë, ja bunkeri superluksoz ku do të futen të pasurit në rast lufte

Një bunker superluksoz për t’i shpëtuar ap0kalipsit. Me 14 kate nën tokë, struktura është ndërtuar në…

Ja sa është paga vjetore e Joe Biden si president

Njeriu me i paguar me 147 mijë dollarë në 2019-tën është Anthony Fauci. Ai rezulton, sipas…

SHBA-ja dhe Rusia nënshkruajnë marrëveshjen e madhe mbi àrmët bërthamore

Të mërkurën Shtetet e Bashkuara dhe Rusia zgjatën e traktatit e vetëm mes tyre, i cili…

Joe Biden: “Po e heq politikën e keqe – Amerika është më e sigurt, më e fortë!”

Presidenti i SHBA Joe Biden ka nënshkruar dekrete ekzekutive që përmbys1n politikën e imigracionit të paraardhësit…

6.000 trupa amerikanë zbarkojnë në Shqipëri, gati për veprimin e madh

Shqipëria dhe Forcat e Amratosura vijojnë përgatitjet për të mikpritur “Defender Europe 21”, një nga stërvitjet…