Deputeti polak ‘godet’ kryediplomatin rus: “Nëse tentoni diçka, do ju shkelmojmë!”

Deputeti polak ‘godet’ kryediplomatin rus: “Nëse tentoni diçka, do ju shkelmojmë!”

Eurodeputeti polak Radek Sikorski ka reaguar me nervozizëm në rrjete sociale ndaj deklaratës së shefit të diplomacisë ruse. Sikorski s’ndaloi të kujdeset fare për diplomaci e troç jua tha atë çfarë deshi.

“Mbani në mend këtë ju të ambasadës ruse, njëherë e përgjithmonë e në një gjuhë që e kuptoni. Ne nuk jemi jetimët e juaj e ju nuk jeni babai jonë. E kështu s’ka mall askush për ju. Dhe nëse provoni përsëri, do të ju shkelmojnë ko**ve” ka shkruar në konton e tij në Twitter Sikorski.