Përkrahje e madhe për Kosovën: Joe Biden varros planin kriminal ruso-serb në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë shtetet më të forta në Botë, e që Kosova për fatin e mirë, është shtet mik me to. Miqësia e Kosovës me Amerikën është…

Vuçiç: “Serbia vazhdon të përparojë dhe do të jetë më e mira në Evropë!”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vučić, publikoi një video mesazh të ri në lidhje me progresin e Serbisë, në të cilin ai thekson se Serbia po rritet pas shumë vitesh, se…

Putin jep paralajmërimin e frikshëm: Mos luani me rusët, mos i kaloni vijat e kuqe

Rusia nuk do të lejojë krijimin e Anti-Rusisë në territorin e Ukrainës dhe shndërrimin e popullit Rus në qytetarë të klasit të dytë, theksoi presidenti rus, duke paralajmëruar si Ukrainën…

Amerika u dërgon ultimatum grekëve: Largojeni sistemin S-300

Qeveria e Kryeministrit Kyriakos Mitsotakis i reziston presionit të SHBA-se për të hequr dorë menjëherë nga sistemi i saj i mbrojtjes nga r aketat S-300, transmeton InfoShqip. Raportet e medias…

Rusia: “Nëse Turqia vendos baza ushtarake në Azerbajxhan, do të detyrohemi të…”

Zëdhënësi i Kremlinit thotë se Rusia do të detyrohet të ndërmarrë hapa nëse baza ushtarake turke vendoset në Azerbajxhan. Qeveria ruse tha të premten se vendi po ndjek nga afër…

Ushtria amerikane lëshon një paralajmërim interesant: “Bëhuni gati për muajin e ardhshëm!”

Ushtria amerikane ka në plan të provojë një r aketë të re hipersonike përsëri muajin e ardhshëm, pas një prove të dështuar në prill. Sidoqoftë, erdhi një paralajmërim nga Forca…

Fituan betejën kundër turqëve: Rusët marrin një luftanije të re “të padukshme”

Ishte top dhe do të bëhet modular. Me këtë anije, rusët fituan betejën e famshme me turqit. Tani emri i tij do të bëhet “i padukshëm” për radarët. A është…

Erdogan duket sikur i puth dorën Joe Biden?!

Presidenti i Turqisë Erdogan gjatë samitit të NATO-s u takua me presidentin e SHBA-ve Joe Biden dhe ajo çfarë ra në sy gjatë takimit të tyre ishte mënyra e tyre…

Albin Kurti: Kur do e njihni Kosovën? Vuçiç: ASNJËHERË

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se në takimin në Bruksel ka pasur “provokime” nga ana e Kosovës. Ai ka thënë…

Rusia zbulon planet: “Ja si do të shkojë takimi midis Putinit dhe Bidenit!”

Ndihmësi i Presidentit të Rusisë Yuri Ushakov njoftoi sot se samiti i Presidentëve të Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara, Vladimir Putin dhe Joe Biden, do të fillojë në 1 pasdite…