Biden ‘alarmon’ botën: SHBA dhe Britania lidhin marrëveshjen e madhe historike

Kryeministri britanik Boris Xhonson dhe presidenti i SHBA-së Xho Bajden u zotuan të mbrojnë “vlerat e qëndrueshme” të vendeve të tyre nga sfidat e vjetra dhe të reja, në një…

Netanyahu: “Kam frikë për fatin e kombit tim!”

Në atë që llogariten si ditët finale të udhëheqjes së tij 12-vjeçare, kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, nuk pritet ta lërë skenën politike në heshtje. Lideri shumëvjeçar është duke akuzuar…

VIDEO: ‘Kris dajaku në paralament’, deputetët e shtetit të njohur bëhen ‘copë-copë’

Një trazirë e përgjithshme sh përtheu në parlamentin bolivian kur dy deputetë u p ërleshën pas një debati të nxehtë nëse qeveria e mëparshme e presidentit të përkohshëm Jeanine Áñez…

Joe Biden firmos dekretin e fundit: “Fundoset Sali Berisha dhe lindin probleme për Shqipërinë!”

Presidenti i ShBA, Joe Biden, ka ndërmarrë një tjetër masë tepër të fortë ndaj zyrtarëve në Ballkanin Perëndimor. Përmes një urdhri ekzekutiv të firmosur, ai ka bërë të ditur se…

Këngëtarja serbe: “Jam bërë myslimane, kam vendosur të jetoj në Kosovë!

Për emisionin ExpressRozë flet Dunja Ilic – këngëtarja nga Serbia që ka vendosur të jetojë në Prishtinë. Ajo tregon se çfarë e shtyri të vijë në Kosovë, pse u konvertua…

Sali Berisha befason me deklaratën e fundit: “Nuk e përjashtoj rikthimin në krye të PD-së!”

Sali Berisha mund të rikthehet në krye të Partisë Demokratike. Ish-kryeministri, lideri historik i së djathtës shqiptare i pyetur mbrëmjen e djeshme nëse vazhdon me qëndrimin për të mos iu…

ALARM: Biden del jashtë Amerikës, ja sa ushtarë dhe agjentë do të kujdesen për sigurinë e tij

Shefin e Shtëpisë së Bardhë e ruajnë 500 agjentë të Shërbimit Sekret, që janë drejtpërdrejt të angazhuar për sigurinë e tij dhe që kontrollojnë gjithçka. Në Britani të Madhe, është…

Kryeministrja e Serbisë: “Takimi me Albin Kurtin doli më i vështirë nga se e prisja!”

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje…

Merret vendimi: Ja sa dënohet qytetari që e goditi Macronin

Shtetasi francez, Damien Tarel, i cili g0diti me sh uplakë në fytyrë presidentin e Francës, Emmanuel Macron, u d ënua me katër muaj burgim. D ënimi u shqiptua të enjten…

Rusia merr vendimin e fuqishëm: Ia bën më të keqën Maqedonisë së Veriut

Autoritetet ruse e kanë shpallur të enjten për “person të padëshiruar” një diplomat nga Maqedonia e Veriut, si kundërpërgjigje ndaj një veprimi të ngjashëm të marrë nga Shkupi zyrtar gjatë…