Petkoviç: “Çfarë po festojnë sot në Prishtinë?! Kam disa fjalë për Albin Kurtin..”

“Ata që po festojnë në Prishtinë sot duhet të pyesin veten se çfarë po festojnë, sepse aktualisht ka rreth 100,000 serbë që jetojnë në Kosovë dhe Metohi, që është më…

Amerika armatos Egjiptin, marrëveshja kap shifrën e 200 milionë dollarëshe

Shtetet e Bashkuara miratuan një shitje ar mësh me vlerë gati 200 milion dollarë në Egjipt. Shitja 197 milion dollarë e rak3tave Rolling Airframe të bëra nga Raytheon u kërkua…

Gazeta prestigjioze amerikane: “Turqia është i vetmi vend që ofron ndihmë për miliona sirianë”

Turqia është i vetmi vend që ofron mundësi për miliona sirianë, ka konstatuar gazeta amerikane New York Times, pas një vëzhgimi të kryer në qytetin Afrin të Sirisë dhe në…

Tensionohen marrëdhëniet midis Turqisë dhe Shteteve të Bashkuara

Marrëdhëniet midis qeverisë turke dhe Shteteve të Bashkuara po bëhen gjithnjë e më të tesnionuara. Ndërsa administrata e Presidentit Joe Biden kritik0i Ankaranë për të drejtat e njeriut në muajin…

Kështu nuk e keni parë Albin Kurtin, e kallë atmosferën në një dasëm

Kështu nuk e keni parë Albin Kurtin, e kallë atmosferën në një dasëmSipas rezultatit të zgjedhjeve të fundit, Albin Kurtit pritet të jetë kryeministrër i ardhshëm në Kosovë. Kurti njihet…

Grekët sfidojnë Erdoganin: “Ne të përgjigjemi me ushtri!”

Erdogan kërkoi prej Kyriako Mitsotaki të anulonte programin e ramatimit të nisur nga Athina, kërkoi çm1litarizimin e ishujve të Egjeut dhe këcrënoi se në të kundërt, Greqia “do t`i njohë…

Edi Rama jep deklaratën: “Ja arsyjet se përse e kërkoj mandatin e tretë”

Kryeministri i vendit Edi Rama e ka nisur ditën me një rrëfim për qytetarët dhe përmes një editoriali ku u tregon atyre përse duhet t’i japin mandatin e tretë. Rama…

“Gjunjëzohet” SHBA-ja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po kalojnë një mot të ftohtë dhe të stuhishëm që ka shkaktuar mbi 20 v1ktima. Shërbimi i meteorologjisë njoftoi se 150 milionë amerikanë ndodhen nën…

Moderatorja shqiptare në zi, njeriu i dashur për të humb jetën, ta këput shpirtin me fjalët e saj

Sot është një ditë shumë e tr1shtë për moderatoren e dashur nga publiku, Arbana Osmani. Ajo ka njoftuar në rrjetet sociale se ka humbur gjyshin e saj. Krahas një fotoje…

Ushtritë më të fuqishme në botë për 2021, ja ku renditen Turqia, Greqia, Izraeli, Serbia

Global Firepower ka publikuar listën e vendeve sipas fuqisë ushtarake për vitin 2021. Lista me ushtritë më të fuqishme ushtarakisht në botë nuk ka ndryshime në vendet e para të…