Pas largimit nga FSK, kjo është pozita e re e Rrahman Ramës!

Rrahman Rama nuk do të jetë më komandant i FSK-së. Kjo pasi që në krye të…

Rrëzohet helikopteri ushtarak i shtetit të njohur: Vdesin 14 persona!

Të paktën 14 persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë Iënduar si pasojë e…

Partia e Vuçiçit më e frikësuar se kurrë: “Komandanti i ri i FSK-së do ti përdorë të gjitha mjetet kundër serbëve!”

Partia e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, e ka quajtur të papranueshme zgjedhjen e Bashkim Jasharit…

Familja Jashari: “Ah sikur të ishte gjallë Adem Jashari e të shihte duke e udhëhequr ushtrinë tonë!”

Bekim Jashari e ka uruar nipin e tij, Bashkim Jasharin për emërimin si komandant i ri…

U trajnuan nga amerikanët: Kjo është Njësia e Policisë së Kosovës e cila kryen operacione me raste të veçanta

Njësia ‘FIT’ e Policisë së Kosovës është njësia më e përgatitur për aksione të ndryshme e…

Putin me porosi NATO-s: “Raketa jonë arrin për 5 minuta tek ata që lëshojnë urdhra!”

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, të martën paralajmëroi kundër dërgimit të trupave dhe a r m…

Kisha Ortodokse serbe e paralajmëron Beogradin: “Po e dorëzuat Kosovën do të shkoni në ferr!”

Një nga klerikët e lartë të kësaj kishe, Peshkopi Kiril, i cili është i emëruar në…

Serbia jep alarmin: Emërimi i Bashkim Jasharit si komandant i FSK-së, po konsiderohet lajmi më negativ i mundshëm

Kryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë se me emërimin…

Rusia do të mbajë ushtrime në një shtet tjetër shumë afër kufirit të Ukrainës

Bjellorusia ka njoftuar se do të zhvillojë ushtrime të përbashkëta ushtarake me Rusinë përgjatë kufirit të…

10 miliardë investime në Turqi: “Erdogan drejt pajtimit historik me Izraelin?”

Presidenti i Turqisë, Erdogan, i bëri këto komente në kontekstin e takimit me liderin e Emirateve…