Deklaratë e fuqishme nga Turqia: “Grushtin e shtetit nuk e kryen gylenistët”

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Suleyman Soylu ka bërë një deklaratë të bujshme gjatë ditës së…

Për kë ishte ky mesazh?! India realizon paradë spektakolare ushtarake

Forcat ajrore dhe ato të mbrojtjes së Indisë kryen dje një paradë spektakolare në qyetin jugor…

Franca u jep urdhërin e fortë inspektorëve: “Gjeni arsye ligjore për të mbyllur bizneset e muslimanëve”

Qeveria franceze, në kuadrin e politikave për “lutfën me separatizmin” që vendos në objektiv komunitetin musliman,…

Ministri anglez: “Në botë ekzistojnë rreth 4.000 variante të koronavirusit”

Ministri përgjegjës për shpërndarjen e avksinave në Britani të Madhe ka thënë se në botë janë…

Turqia i vendos kusht Shqipërisë: “Lufto organizatën gyleniste FETO!”

Kreu i Asamblesë së Turqisë, Mustafa Sentop i ka kërkuar qeverisë shqiptare të luft0jë praninë e…

12.000 ushtarë amerikanë në Gjermani, Joe Biden merr vendimin e madh

Ushtria amerikane ka hequr dorë nga zbatimi i urdhrit të ish-presidentit Trump për largimin e rreth…

E FUNDIT! / Rrëzohet avioni ushtarak i Greqisë, humb jetën 32-vjeçari

Në afërsi të Kozanit është gjetur i pajetë 32-vjeçari Amar Ibrahimi, pjesë e f0rcave të ushtrisë…

Eksperti rus: “Putin ka frikè të mos e ketë fundin sikur Gadafi”

“Vladimir Putin është i mterruar, pasi ka frikè mos te kete mbarimin e njejte si Gaddafi”,…

Gati për Kinën, SHBA dërgon luftanijet në Tajvan

Kryediplomati i Kinës i paralajmëroi Shtetet e Bashkuara të mos “i kalojnë vijat e kuqe”, duke…

Arrihet marrëveshje e madhe mes SHBA-ve dhe Rusisë, ja për çfarë bëhet fjalë

Të mërkurën Shtetet e Bashkuara dhe Rusia zgjatën e traktatit e vetëm mes tyre, i cili…