Alarmohet rajoni: Turqia lëshon 9 avionë luftarakë mbi territorin grek

Alarmohet rajoni: Turqia lëshon 9 avionë luftarakë mbi territorin grek

Ditën e djeshme një zyrtar i lartë turk tha se Ankaraja është në gjendje të “shkojë” në Athinë pëe pesë orë dhe pastaj grekët e shohin vetë se çfarë iu ndodh.

Dhe pikërisht sot, jo një, por gjithsej nëntë fluturime janë kruyer mbi Oinousses dhe ishullin Panagia nga avionët lutfarakë turq F-16.

Nga ora 13:32 deri në orën 13:52 të së hënës pasdite, tre F-16 turq, një çift dhe një tek, fluturuan mbi territorin grek duke ngjallur provokime në Oinousses dhe ishullin Panagia.