E papritur: Franca rikonfirmon mbështetjen e saj ndaj Kosovës në fushën e sigurisë

Franca ka rikonfirmuar mbështetjen e saj ndaj Kosovës në fushën e sigurisë. Mbështetjen e rikonfirmuar nga Franca e kanë marrë gjatë një vizite që kanë zhvilluar atje ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, drejtori i përgjithshëm i Policisë Samedin Mehmeti dhe shefi i Njësisë për Trajtimin e Materieve Eksploduese Muhamet Rushiti, të cilët qëndruan në vizitë disaditore në Paris të Francës.

Në një komunikatë për media nga MPB-ja thuhet se qëllimi i vizitës ishte realizimi i takimeve të ndërsjella dhe pjesëmarrja në panairin prestigjioz të MILIPOL-it, për shqyrtimin e zhvillimeve teknologjike nga fusha e sigurisë, të cilat do të ndihmojnë avancimin e kapaciteteve institucionale relevante të Kosovës. LAJMI I PLOTE